Профілактика ацетону у дітей
Ацетонемічний синдром або Ацетон у дитини, так зазвичай називають стан, викликане підвищенням кетонових тіл в крові. Його виявляє запах ацетону з рота у дитини, незвичайний запах сечі, нудота і блювота. Ці ознаки означають, що в системі у дитини перевищено рівень ацетону, тому він виділяється в сечі, і отруює організм, викликаючи запах у роті. Ацетонемія — це серйозна проблема, якщо самостійно усунути симптоми не виходить – потрібно звертатися в лікарню.
Причини виникнення ацетону у дітей
Зростаючий дитячий організм, особливо у дуже рухливих дітей, потребує величезну кількість енергії, основним джерелом якого є глюкоза. Як правило, глюкоза виробляється з вуглеводів. Але в силу того що травна система дитини формується весь період дитинства, плюс надмірна рухливість дитини приводять до того, що енергії просто напросто не вистачає. І тоді організм починає виробляти глюкозу не тільки вуглеводів, але і з жирів з утворенням побічних і проміжних продуктів — кетонових тел. І ось коли вміст кетонових тіл в організмі дитини перевищується в 100 разів — тоді і виникає стан, іменоване ацетонемічний синдром (у народі ацетон у дітей).
Ось перелік причин виникнення ацетону у дітей:
- Дієта. Найчастіша причина у дітей – незбалансоване харчування. Дітям необхідна більша кількість вуглеводів, ніж дорослим. При їх нестачі в кров надходить надмірна кількість кетонових тіл, ацетону (він викликає запахи рота і інших виділень). Такий стан може викликати раптове голодування, наприклад, в "розвантажувальні дні".
-
Печінка. При нормальній роботі, печінка частково бере на себе переробку жирів і білків у вуглеводи. Ці вуглеводи печінка запасає як резерв у вигляді глікогену. При деяких розладах функцій печінки у дітей (при ожирінні тощо) можуть з'явитися симптоми: пахне ацетоном у роті, температура і т. д.
-
Дисбактеріоз кишечника. При дитячому дисбактеріозі зазвичай виникають процеси бродіння. З-за цього частина вуглеводів, отриманих з їжею, розщеплюється в кишечнику, не приносячи користі. Якщо цей стан розвинеться, то у дітей з'явиться недолік вуглеводів, який не виправити харчуванням – з'являться симптоми АС, запах ацетону з рота.
-
Підшлункова залоза. Ця заліза сприяє перетравлювання вуглеводів, а також відповідає за рівень цукру в системі. При порушенні її роботи у дітей може розвинутися ацетонемічний синдром і діабет, виразки рота і слизових оболонок.
-
Напруга надниркових залоз. Наднирники відповідають за гормон стресу, а його велика кількість блокує обмін вуглеводів. Натомість для потреб організму використовуються жири, а при цьому завжди підвищується кількість ацетону в крові.
Розрізняють два види ацетонемічного синдрому — первинний і вторинний.
Первинний ацетон властивий дітям від 1 до 12 років з особливим видом конституції — нервово-артритичний діатез. Що це таке? Це, якщо говорити простими словами, порушення обміну речовин, частіше генетичного характеру. Дітки при такому стані дуже рухливі, але при цьому дратівливі, плаксиві, їх важко укласти спати, у них поганий сон і апетит. Слід знати, що будь діатез-це не хвороба, а схильність до чогось. А тому його, як і ацетон (який так само не хвороба, а стан дитини) не можна вилікувати якимись ліками. Бувають випадки, коли застосування ліків проти ацетону призводить до дуже серйозних негативних побічних дій. Тут потрібен комплексний підхід, такі діти вимагають особливого догляду, дієти і режиму дня, але про це пізніше.
Вторинний ацетон виникає внаслідок різних захворювань, наприклад, інфекційних, ендокринних, хірургічного втручання і т. д.
Симптоми ацетону у дітей
- Блювота, часто відразу після спроби прийняти їжу.
- Блідий колір шкіри, синява під очима.
- Млявість, сонливість, слабкість м'язів.
- Напади кишкових болів.
- Температура 37-38 градусів.
- Сеча, блювання і дихання мають специфічний запах з рота, схожий на ацетон. Може нагадувати «перегар», запах кислих яблук.
- У сечі знаходяться кетонові тіла (тестується спеціальними смужками).
Як поводитися якщо у дитини з'явився ацетон?
При перших ознаках прояву ацетону необхідно:
- Попередити обезводнення. Це перший принцип долікарської допомоги. Навіть коли дитина відмовляється пити і вода викликає у нього повторні напади блювоти. Відпоювати дитини необхідно маленькими дозами, але кожні 10-15 хвилин.
- Якщо дитина відмовляється їсти — не годуйте його. Коли попросить їсти, дайте йому чай з сухариками, фруктове пюре або картопляне пюре без масла. Поступово можна додати молоко, кефір знежирений і нежирне м'ясо або риба, свіжі овочі і фрукти. Ні в якому разі не змушуйте дитину їсти!
- Обов'язкові прогулянки і заняття на свіжому повітрі, але без перевтоми!
Профілактика ацетону у дітей
Важливим чинником у профілактиці ацетону є повноцінний сон 8-10 годин на добу (у дітей дошкільного віку, обов'язковий денний сон) та прогулянки на свіжому повітрі, але в міру, а також профілактика інфекційних захворювань.
Якщо ацетон не є генетичною схильністю, проблеми ацетону у дітей можна уникнути, дотримуючись прості правила. Насамперед, контролювати помірне споживання таких продуктів як ікра, консерви, горіхи, шоколад, вершкове масло, міцні м'ясні бульйони та інша жирна їжа. Якщо у дитини є проблема надмірної ваги, то "розвантажувальні дні" і голодування також можуть спровокувати ацетонемічного блювання.
Крім цього необхідно збагатити раціон харчування дитини збалансований вітамінно-мінеральним комплексом. Перебравши різноманітні вітаміни для своєї дитини від дешевих вітамінів «Ревіт» до більш дорогих «Мультитабс» та «Вітрум», багато зупинилися на комплексі вітамінів і мінералів для дітей "JN" (Junior Neo / Юніор Нео VISION). Вітаміни для дітей "JN" допоможуть організму впоратися з нестачею ферментації печінки, збалансують вміст вітамінів і мінералів в щоденному раціоні харчування дитини, сприятимуть виведенню токсинів з дитячого організму, тим самим зменшуючи вміст кетонових тел.
"JN" (оновлений Junior Neo VISION)
Завдяки збалансованому складу і щоденної дозуванні, підготовленої з урахуванням потреб підростаючого організму, "JN" (Юніор Нео VISION) здатний заповнити дефіцит всіх вітамінів, мінералів та інших поживних речовин, необхідних дітям для безперебійного функціонування всіх систем і органів.
Вітаміни групи В роблять нервову систему дитини більш стійкою, підвищують пізнавальну і рухову активність. Запускають жировий і вуглеводний обмін, що благотворно позначається на стані м'язів, зорі, травленні, на стан печінки і нервової системи, а також на шкірі і зростання волосся.
Вхідні в "JN" (Юніор Нео VISION) екстракт цедри помаранчі і вітамін С допомагають боротися з сезонними захворюваннями, зміцнюють імунну систему, попереджає авітаміноз. Вітаміни С і Е запобігають перевтома і перезбудження, які так характерні для дітей, покращують пам'ять.
Цинк, залізо і магній активують захист клітин, посилюючи імунітет. Мідь необхідна для формування кісткових тканин, бере участь у кровотворенні, підтримує належний рівень гемоглобіну. Вітамін D3 забезпечує засвоєння кальцію та сприяє зміцненню кісток.
Комплекс "JN" (Юніор Нео VISION) активують всі життєві процеси організму дитини, покращують зір, пам'ять, зміцнюють кісткову, імунну та нормалізують нервову системи, підвищують захисні сили організму до різних інфекційних і простудних захворювань, покращують кровообіг, стимулюють обмінні процеси, володіють протимікробними властивостями.
Рекомендований місячний курс прийому БАД Project V (VISION) при ацетоні у дитини:
- "JN" (Junior Neo VISION)за 1 цукерочці 2-3 рази в день, курс прийому не менше місяця (збагачення організму необхідними вітамінами і мінералами);
- "D" (Detox VISION) по 1 капсулі 2 рази в день, курс прийому 10 днів (для очищення, детоксикації печінки, клітин і всього організму в цілому);
- "A" (Antiox VISION) по 1 капсулі 2 рази в день, курс прийому 10 днів (для зняття запалення і відновлення клітин);
- "P" (Pax VISION) по 1 капсулі 2 рази в день, курс прийому 10 днів (знімає спазми і покращує провідність нервових імпульсів)
Відгуки про ацетон у дітей, його рішення та профілактики ацетонемічного синдрому:
Вікторія П., країна: Україна, Київ вік: 6
Дівчинка зростала практично здоровою дитиною, рідко хворіла. У серпні 2004 р. на швидкій була доставлена в лікарню імовірно з гострим отруєнням. Оскільки це був вихідний день, Вику поклали під крапельницю, а основні обстеження призначили на понеділок. Коли були зроблені аналізи крові і сечі, ми дізналися, що у неї ацетон в сечі 4 плюса. Ми згадали, що наша знайома Антоніна колись розповідала нам про те, як допоміг продукт Компанії Project V (VISION) хлопчику 5 років при аналогічній проблемі і як швидко він поправився.
У той час, коли ми почали давати Віке Бади Project V (VISION), вона була в дуже важкому стані. Після прийому капсул буквально до вечора вона прийшла в себе, а на ранок попросила їсти. До понеділка від ацетону не залишилося й сліду, ми змогли забрати Віку додому, де вона продовжила прийом БАД. Сьогодні дівчинка здорова, життєрадісна, любить дитячі вітаміни "JN" (Junior Neo VISION). Спасибі продукту за його чудесну силу і особисто Антоніні Степанівні за те, що вона допомогла відновити здоров'я нашої доньки.
Оксана Ш., країна: Україна, Миколаїв вік: 14
Дівчинка після народження перебувала на обліку у кардіолога. Кілька разів піднімався рівень ацетону (до ++++). До 5 років хворіла простудними захворюваннями не менше 4-5 разів на рік (ГРЗ, ангіни, бронхіти).
З 5 років Оксана почала прийом вітамінів "JN" (Лайфпак Юніор VISION), а також при застуді приймала "A" (Antiox VISION), "D" (Detox VISION), "P" (Pax VISION). З тих пір дівчинка добре розвивається. З цього періоду в поліклініку ми з Оксаною не зверталися. Продовжує прийом продукції для профілактики, використовуючи всю класичну лінію продукції, "M" (Mega VISION) і Junior Be Big.
Олена, мама дитини з проблемою ацетону з 3 місяців до 6 років
У мене народилася чудова дочка Лія. Ледь їй виповнилося 3 місяці, у неї виникло захворювання — ацетонемічний синдром (ацетон 4 хреста). Ця проблема стала повторюватися і прогресувати, протікаючи у важкій формі. Той період свого життя я називаю „ходіння по муках“. „Швидка“, крапельниці, стаціонар. Строгі дієти, аптеки, травники, цілителі і т. д. Педіатри, гастроентерологи, генетики, різні і клінічні і лабораторні дослідження, консиліуми, призначення, рекомендації. Загалом, ми робили все можливе і неможливе. В том числе, по рекомендациям врачей и родственников, принимали различные БАДы, импортных и отечественных производителей. Но… к 6 годам приступы ацетонемического синдрома участились. Генетики заключили: нависла угроза сахарного диабета. Вот в таком состоянии я пришла в Компанию Project V (VISION), не подозревая, что именно здесь моя дочь обретет здоровье.
…Знакомый супруга дал мне одну упаковку "JN" (Лайфпак Юниор VISION) в долг и сказал, что если не будет результата, то наши отношения прекратятся, и даже денег не надо отдавать. Супруг настоял открыть и давать 2 раза в день ребенку вкусные конфетки. На 4-е сутки, утром, я с удивлением обнаружила, что ранее пересушенная кожица на губах и по телу полностью восстановлена и абсолютно нормальная! Я обняла и прижала дочку к себе и впервые за 6 лет заплакала от радости. Именно тогда мое недоверие к БАДам Project V (VISION) просто исчезло навсегда. Через 3 месяца, я значительно улучшила состояние собственного здоровья и избавилась от 12-ти кг лишнего веса. Моей Лие уже исполнилось 16 лет. Она высокоинтеллектуальная, красивая и творческая личность. Со здоровьем у нас все отлично. С характером тоже.
С любовью, Елена.
- Журнал FORBES про продукцію PROJECT VУ статті детально описується кожен з продуктів лінії Classic Hit Компанії PROJECT V (VISION), його властивості, а також наводяться цікаві факти про рослини, що становлять основу наших капсул здоров'я.