Виробництво БАД VISION International People Group
Виробництво продуктів VISION
Виробництво БАД компанії VISION International People Group здійснюється найбільшим в Європі фармацевтичним концерном Arkopharma (Франція), заснованим в 1980 році, і на фабриці Nutripharma (Ірландія), відкритої VISION International People Group спільно з концерном Arkopharma в 1998 році.
Відкриття фармацевтичних лабораторій концерну Arkopharma в 1980 році пов'язано з передовими ідеями засновника Концерну, Доктора Максиміліана Ромби.
Прихильник інноваційних технологій і фітотерапії, Доктор Максиміліан Ромби переконаний у визначальній ролі синергії: "Щоб отримати все найкраще від рослини, щоб отримати користь з синергії всього закладеного в ній потенціалу, необхідно зберегти все різноманіття входять в рослину компонентів у їх природному, характерному для рослини, співвідношенні".
Для цього необхідно застосування таких технологій, які б в максимальній мірі зберігали цілісність природних комплексів біологічно активних речовин при виготовленні з рослинного або якогось іншого природного сировини фітопрепаратів та БАД. В такому разі, поряд з основними діючими речовинами (глікозидами, терпеноидами та ін), в готовому продукті зберігаються і супутні речовини (мінеральні речовини з підвищеною біологічною активністю і багато інші компоненти).
Тривалий досвід застосування фітопрепаратів у народній медицині свідчить про те, що ці супутні речовини благотворно впливають на прояв біологічної активності основних діючих речовин лікарських рослин сприяють більш повному і швидкому їх засвоєнню, усувають небажані ефекти і підсилюють корисні властивості.
Численними спостереженнями доведено, що застосування повного комплексу входять в склад лікарського рослини біологічно активних речовин чинить синергічну дію і надає фітопрепарату або БАД додаткові корисні властивості, які в індивідуальних сполук, виділених з тих же рослин і тим більше синтезованих хімічним шляхом, відсутні.
Таким чином, фітопрепарати та БАД, що містять цілісні природні комплекси біологічно активних речовин, надають на організм людини найбільш виражений оздоровчий ефект.
Концерн Arkopharma в цифрахЗ моменту свого заснування, 35 років тому, концерн Arkopharma досяг рівня провідного в Європі виробника фітопрепаратів і біологічно активних добавок до їжі:
|
Виробництво і технології
Сучасне обладнання дозволяє концерну Arkopharma використовувати у виробництві фітопрепаратів і БАД ефективні технологічні рішення, що забезпечують цілісність і збереження біологічно активних компонентів рослин. Виробництво фітопрепаратів і БАД здійснюється методом криодробления. Як випливає власне з назви, криодробление ― це процес подрібнення рослинної сировини при низькій температурі.
Для забезпечення необхідної низької температури використовується рідкий азот (-196°С). У таких умовах найбільш ефективно відбувається процес переробки висушеної рослинної сировини в порошок без втрати біологічної активності .
Метод криодробления має ряд переваг перед іншими методами отримання фітопрепаратів і БАД :
- Оптимальний розмір частинок ― криодробление дозволяє отримувати дуже маленькі за розміром частинки (близько 125 мкм) і в той же час зберігати цілісність рослинних клітин. Таке тонке диспергування забезпечує максимальну біодоступність, всмоктуваність і засвоюваність біологічно активних речовин.
- Відсутність нагрівання ― у процесі традиційного подрібнення відбувається сильне нагрівання рослинної сировини, у результаті чого більшість термолабільних сполук рослинних клітин руйнуються. В процесі криодробления підтримується гранично низька температура, і в результаті зберігаються всі, навіть найбільш лабільні, біологічно активні сполуки.
- Відсутність окислення ― у процесі традиційного подрібнення відбувається взаємодія рослинного сировини з киснем повітря, що призводить до окислення біологічно активних сполук. При цьому незворотньо утворюються продукти окислення, практично повністю втрачають свою біологічну активність. В процесі криодробления рідкий азот оберігає рослинну сировину від взаємодії з киснем повітря і тим самим запобігає окисну деструкцію компонентів клітини. Сам рідкий азот являє собою інертний газ, який не вступає в реакцію з біологічно активними сполуками рослинної клітини.
- Відсутність втрати продукту ― в процесі традиційного подрібнення розпорошується безліч дрібнодисперсних частинок, випаровуються летючі діючі речовини. У результаті знижується вихід готового продукту.
В процесі криодробления цього не відбувається: одному кілограму рослинної сировини в початковій стадії технологічного процесу відповідає один кілограм порошку в кінці процесу.
Таким чином, метод кріогенного подрібнення дозволяє максимально зберегти цілісність природних комплексів біологічно активних речовин в їх природному, характерному для рослини, співвідношенні. Саме різноманіття входять в рослину компонентів, їхня синергічна взаємодія зумовлюють м'яке і в той же час багатостороннє позитивний вплив на організм людини виготовлених таким методом фітопрепаратів та БАД.
Сировина і контроль якості
Для виробництва фітопрепаратів та БАД у лабораторіях концерну Arkopharma використовується понад 600 видів рослин, одержуваних з екологічно чистих регіонів світу .
При виборі регіону враховуються наступні параметри:
- висота точки росту над рівнем моря;
- середньорічна температура;
- рівень вологості;
- інтенсивність ультрафіолетового випромінювання;
- орієнтація місця зростання по відношенню до сторін світу і роза вітрів.
Гарантією якості фітопрепаратів та БАД, зроблених у лабораторіях концерну Arkopharma, є виробництво у відповідності з міжнародними стандартами ISO 22000:2005* і GMP.
Стандарти GМР призначені для побудови системи якості на підприємствах, які виробляють фармацевтичну продукцію. Згідно з вимогами GМР кожен виробник фармацевтичних препаратів повинен забезпечити виконання наступних умов: висока якість вихідної сировини, використання сучасних технологій, наявність добре спланованих будівель та високотехнологічного обладнання, високу кваліфікацію зайнятого на виробництві персоналу.
Контроль якості в лабораторіях концерну Arkopharma включає роботи, пов'язані з відбором проб, проведенням випробувань, а також з методиками організації цих робіт, їх документування і видачею в установленому порядку дозволів, які гарантують, що всі необхідні випробування дійсно проведені і відповідають вимогам нормативної документації (специфікацій). Вихідна сировина, матеріали і проміжна продукція дозволяються для використання, а готова продукція не допускається до реалізації тільки після того, як їх якість буде визнано таким, що відповідає всім необхідним вимогам.
Якість використовуваного рослинної сировини багато в чому визначає ефективність і безпека фітотерапії. Рослинна сировина має свої відмітні ознаки, які характеризуються мінливістю кількісного, а часто і якісного складу речовин, що залежить від місця зростання, кліматичних умов, способу збирання, умов його сушіння і багатьох інших факторів.
Ретельному контролю піддаються всі частини рослин (коріння, листя, квітки, плоди, насіння та ін). Справжність рослинної сировини встановлюють за зовнішніми ознаками, анатомо-діагностичним ознаками при мікроскопічному дослідженні і якісних реакцій у відповідності з вимогами нормативно-технічної документації.
В рослинній сировині визначають вміст діючих речовин. Основними методами аналізу є наступні:
- тонкошарова хроматографія;
- високоефективна рідинна хроматографія;
- газова хроматографія;
- спектрофотометрія в інфрачервоній області;
- атомно-абсорбційна полум'яна спектрометрія.
Для виготовлення фітопрепаратів і БАД використовується рослинна сировина з вмістом біологічно активних компонентів, що відповідають вимогам нормативно-технічної документації. В цілях забезпечення високої якості готової продукції протягом всього процесу виробництва проводяться численні фізико-хімічні, хімічні, мікробіологічні аналізи і застосовуються методи строгого контролю .
Таким чином, ефективність і безпеку фітопрепаратів і БАД Віжіон виготовлених концерном Arkopharma, забезпечуються ретельним контролем якості на всіх стадіях виробництва в строгій відповідності з міжнародними стандартами ISO 22000:2005* і GMP.
Кріс Тейлор,
директор з міжнародних зв'язків
концерну Arkopharma
* Серія стандартів ISO 22000:2005 "Системи менеджменту безпеки продовольства і харчової продукції ― Вимоги для будь-яких організацій у ланцюгу поставок" була опублікована Міжнародною організацією по стандартизації в 2005 році. Це перший міжнародний стандарт, на підставі якого можна впровадити та сертифікувати систему менеджменту безпеки харчової продукції.
- Журнал FORBES про продукцію PROJECT VУ статті детально описується кожен з продуктів лінії Classic Hit Компанії PROJECT V (VISION), його властивості, а також наводяться цікаві факти про рослини, що становлять основу наших капсул здоров'я.